Többet ésszel, mint ész nélkül

Mi kell az élethez?

Először egy hivatkozás álljon itt, hasznos olvasnivaló:

http://www.newscientist.com/blogs/culturelab/2010/05/tracing-the-fuzzy-boundaries-of-science.php

Kis bekezdés a fenti cikkből:

Pigliucci doesn't just cut through the academic debate, he also offers insightful analysis of today's anti-scientific climate. This has come about, he argues, through a confluence of factors: rising anti-intellectualism; a decline in the quality if not quantity of public intellectuals helping to shape public opinion; and a rise in the number and influence of privately funded think tanks whose job it is to influence political debate using propaganda dressed up as data. This, he says, is compounded by the media glossing over nuances in favour of catchy but misleading sound bites, and downright bad reporting that completely misrepresents scientific knowledge.

Nagyon fontos, hogy lássuk, hol van a határ a tudományok és az áltudományok között. Ettől függ, hogy talpon tudunk-e maradni a mai kereskedői világban. Nem várhatjuk senkitől az abszolút igazságot (egyrészt, mert olyan talán nincs is). A végső döntést mindig nekünk kell meghozni, mi az, amit elfogadunk, és mi az, amit nem. Ha többen gondolkodnának, és kevesebben választanák a vonzó, csábító igéreteket, amik általában kitűnnek azzal, hogy nekünk semmit se kell csinálnunk, ölünkbe pottyan a megoldás (ajándék, akció, meglepetés, stb... formájában, csak fizessünk egy kicsit), akkor a félrevezetés és a hitegetés talaja sokkal ingoványosabb lenne. Kevesebben merészkednének rá. Azonban, szó, ami szó, el kell ismerni, hogy a hatás-ellenhatás törvénye alapján, gyakorlatilag mi magunk hozzuk létre a félrevezetők hadát, mert szükségünk van a meseszerű igéretekre. Ezeket busásan honoráljuk. Akkor miért ne fedeznék fel a megélhetési lehetőséget ebben mások? Nem az ő hibájuk, hogy észreveszik a járható utat. Pontosan ez a tulajdonság a túlélés és a fejlődés alapja. Az üzleti partner dolga, hogy kordában tartsa őket.

Javaslat: ha már egyszer megbántad, hogy ellenőrzés nélkül elhittél valamit, legalább következő alkalommal legyél éber! Ne ess mindig ugyanabba a csapdába! Jusson eszedbe, hogy más ügyesek csak kihasználják azt a vágyadat, hogy csodára vágysz. Ez talán segít. Ellenőrízd az érveket! Ha nem tudod követni a logikát, akkor elég valószínű, hogy valahol hibás, és te azon a ponton vagy félrevezetve.  Még egy segítség: ábrándozás az élet megrontója, ezt se ma találták ki... Vigyor



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 12
Heti: 32
Havi: 13
Össz.: 23 532

Látogatottság növelés
Oldal: Tudomány és áltudomány
Többet ésszel, mint ész nélkül - © 2008 - 2024 - szekeresmarta.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »